حفاری آب فضای سبز باغ ویلا

حفاری آب فضای سبز باغ ویلا

زیرساخت را می توان به عنوان ساختارها و تاسیسات اساسی که برای حفاری آب فضای سبز باغ ویلا و همچنین هر آنچه برای عملکرد کارآمد یک منطقه جغرافیایی خاص ضروری است تعریف کرد.

زیرساخت فضای سبز به شبکه ای از انواع مختلف فضای سبز گفته می شود که در مجموع امکان بهره مندی از مزایای متعدد را به عنوان کالا و خدمات فراهم می کند؛ فضاهای سبز عبارتند از هر منطقه گیاهی یا آبی در یک منطقه شهری یا مجاور آن.

 

انواع زیرساخت های جهت حفاری آب و لوله کشی فضای سبز

 • پارک ها و باغ ها
 • فضاهای سبز شهری طبیعی و نیمه طبیعی
 • باغ ها  و مزارع شهر
 • حومه قابل دسترسی در مناطق حاشیه ای شهری

زیرساخت های فضای سبز همچنین شامل برخی از جنبه های محیط دریایی و آبی  یا زیرساخت آبی مانند رودخانه ها ، استخرها و سیستم های زهکشی شهری پایدار می باشد.

 

طراحی مناسب حفاری آب فضای سبز باغ ویلا

بر خلاف تصور خیلی ها سیستم آبیاری اون بخشی که ما می بینیم نیست؛ اصل قضیه طراحی سیستم لوله کشی و پمپ و فیلتر مناسب است. یک طراح خوب می تواند با بهینه کردن سایز لوله ها هزینه را به نصف برساند و ضمنا مطمئن باشید که وقتی سیستم را روشن می کنید کار خواهد کرد.  طراحی های بدی رو وجود دارد که بخاطر محاسبه نکردن افت فشار مثلا کار نکردن یا بخاطر محاسبه نکردن شیب پمپ آنها هفته ای یکبار می سوزد یا خیلی از وسایل جانبی آن زود از بین می رود؛ لذا طراح حرفه ای انتخاب کنید.

 

انتخاب پیمانکار با وجدان و حرفه ای برای حفاری آب فضای سبز باغ ویلا

مواد مورد استفاده در سیستم آبیاری و همچنین شیوه نصب آنها خیلی متاثر از وجدان و متخصص پیمانکار شماست. به طور مثل در برخی پروژه ها از لوله یا چسب بی کیفیت استفاده می شود و آب زیر خانه یا جاده را در دراز مدت نشست کرده است. جنس و تحمل فشار لوله بسیار مهم است؛ انتخاب لوله مناسب برای هر کار مهمه و همچنین طریقه نصب آن، مثلا برای ارزونتر شدن کار گاهی بجای اتصالات پیچدار از سوراخ کردن لوله با دریل استفاده می کنند که احتمال نشت آب در زیر زمین رو زیاد می کند.

 

مزایای زیرساخت های فضای سبز

ادغام زیرساخت های حفاری آب فضای سبز باغ ویلا با کیفیت بالا در محیط شهری می تواند تعدادی از مزایای اصلی را فراهم کند. این شامل:

 • سازگاری و کاهش تغییرات آب و هوایی
 • سلامت ، رفاه و انسجام اجتماعی
 • رشد اقتصادی و سرمایه گذاری شود.
 • ایجاد فضا برای آب
 • ظرفیت ذخیره سازی پیشرفته با تلفیق محلول های سلولی یا لوله ای
 • مدیریت آبهای سطحی
 • کنترل و انتقال جریان سطح سایت های آبی
 • خنک کننده تبخیری

از طریق تبخیر و تعرق حاصل از گیاه ، خنک سازی را از طریق بازگشت رطوبت به هوا فراهم می کند؛ می تواند دمای محلی را کاهش دهد و همچنین می تواند نور خورشید را منعکس کند.

 

تسهیلات، رفاه

ادغام آسان در طرح های مختلف حفاری آب فضای سبز باغ ویلا باعث می شود که  پوشش گیاهی را افزایش دهد و تصفیه آب را اضافه کنند.

ایجاد دارایی

افزودن باغها و فضاهای سبز می تواند باعث افزایش زیبایی در منطقه شود که ارزش املاک و مستغلات را افزایش می دهد.

 

ابزار مورد نیاز حفاری آب در فضای سبز

برای انجام لوله کشی باغ ها و فضای سبز به منظور آبیاری به یک سری وسایل نیاز است؛ در خلال توضیحات در مورد هر کدام، برای حفاری آب و لوله کشی فضای سبز نحوه استفاده و کاربرد را هم در این شیوه توضیح خواهیم داد:

 1. شیر آب
 2. شیر کنترل
 3. شیر کاهنده فشار
 4. فیلتر
 5. دستگاه جلوگیری کننده از پس زدن آب

 

شیر آب

این شیر جریان آب به داخل لوله اصلی را قطع و وصل می کند؛ گاهی در سیستم حفاری آب و لوله کشی فضای سبز فقط از یک شیر آب به عنوان شیر اصلی استفاده می شود اما وجود شیرهای آب در مکان های مختلف در طول سیستم آبیاری می تواند مفید باشد چرا که شما می توانید در صورت نیاز به تعمیر، آب آن ناحیه را قطع کنید.

البته این پیشنهاد بیشتر در مورد زمین های بزرگ توصیه می شود و برای لوله کشی باغچه خانگی کاربرد ندارد.

شیر کنترل

یکی از فواید بسیار مهم در آبیاری فضای سبزامکان استفاده از شیر کنترل اتوماتیک است که با کمک نصب این دستگاه بر روی شیر آب و تنظیم آن بر اساس برنامه زمانبندی شده توسط شما، می توان جریان آب را بر اساس تنظیمات ثبت شده قطع و وصل نمود.

شیر کاهنده فشار

این وسیله باعث تنظیم فشار دبی آب به داخل لوله اصلی می شود؛ چون اساس عملکرد سیستم آبیاری به صورت استفاده از آب به شکل کم فشار است و شما می توانید با کمک لوازم لوله کشی قطره ای و این وسیله؛ میزان فشار داخل لوله را تنظیم کنید تا از حد معینی بالاتر نشود.

فیلتر

فیلترها سبب تمیز کردن آب داخل لوله می شوند؛ برخی از شرکت های تولید کننده این ادعا را دارند که اگر از آب شهری برای آبیاری فضای سبز خود استفاده می کنید نیازی به استفاده از فیلتر ندارید ولی در واقع این حرف کاملا اشتباه است.

بهتر است که فیلتر را دقیقا بعد از منبع آب نصب کنید تا به شکل مطمئنی از ورود ذرات و گرد وغبار به داخل لوله ها جلوگیری نمایید.

 

دستگاه جلوگیری کننده از پس زدن آب در حفاری آب

قطره چکان ها دقیقا بر روی خاک نصب می شوند در نتیجه برای جلوگیری از برگشت آب های آلوده و خاک آلود به داخل سیستم استفاده از دستگاه جلوگیری کننده بسیار مهم است.

در حالی که در حفاری آب نسبت به سیستم های بارانی زیرزمینی یا آبپاش های چمن آب کمتری مصرف می کنند ، ممکن است در برخی مناطق آبیاری از هر نوع که باشد محدود شود. قبل از خرید و نصب هر سیستم آبیاری ، با مقررات محلی آب خود آشنا شوید و با کارشناسان شرکت الو لوله به صورت رایگان مشورت کنید.

نظرات (۰)

ارسال نظر