نصب انشعاب فاضلاب خانگی

نصب انشعاب فاضلاب خانگی

نصب انشعاب فاضلاب از مهم ترین مشکلات جوامه شهری به حساب می آید که امروزه به مشکلی بزرگ برای شهرداری ها تبدیل گشته است و همه ی آن ها درصدد برطرف کردن مشکلات فاضلاب شهری هستند تا شهر را تمیز تر کنند و بهداشت بیشتری رعایت شود و در شهرهای مدرن نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر انجام می شود.

نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر به معنای هدایت کردن لوله های فرعی به یک لوله و شریان اصلی است در اصل یک لوله اصلی با قطر بزرگ معمولا از جنس کاروگیت وجود دارد که تعدادی لوله ی فرعی به آن متصل هستند.

شرکت الولوله متشکل از متخصصانی با سابقه کار اجرایی در زمینه لوله گذاری شبکه و نصب انشعاب فاضلاب، حفاری چاه فاضلاب و حفاری آب فضای سبز باغ ویلا در خدمت شما همشهریان عزیز می باشد.

 

خطرات ریختن اسید در چاه فاضلاب چیست؟

یکی از مشکلاتی که به خصوص برای بناهای قدیمی و خانه های چندسال ساخت ممکن است هر از گاهی رخ دهد، انسداد مجاری فاضلاب و گرفتگی لوله ها و چاه ها است. به خصوص چاه ظرفشویی که به علت مصرف بالا و شست و شوی مواد غذایی و ظروف، به واسطه سهل انگاری در ریختن آشغال داخل چاه، هر چند وقت یک بار دچار گرفتگی می شود.

گرفتگی در لوله های فاضلابی موجب بیرون زدگی گندآب از مابین اتصالات شده و کم کم محل اتصال لوله ها را سست می کند. این مشکلات به خصوص اگر در محل نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهری ایجاد شود، دردسرهای بیشتری را پیش می آورد.

از جمله روش هایی که معمولا برای باز کردن گرفتگی مجاری فاضلاب و یا رسوب زدایی لوله ها توسط عموم مردم، استفاده می شود، ریختن اسید در چاه است.

ریختن اسید داخل چاه فاضلاب به همان نسبت که می تواند رسوب زدا و باز کننده مجرا باشد، موجب خوردگی لوله ها به خصوص در قسمت های اتصال دو لوله و بخش های زانویی می شود که همین امر به مرور زمان، آب بندی لوله ها و فاضلاب را مختل نموده و موجب نشت فاضلاب می شود.

 

اجرای نصب انشعاب فاضلاب خانگی چگونه است؟

یکی از مواردی که نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر از طریق اشعاب گیر رزروه ای است که این انشعاب گیر از قسمت های مختلف بدنه یک تکه اصلی چسبی یا پوش فیتی، قطعه واسطه زینی شکل، قطعه انطباق دهنده جهت نصب بدنه اصلی در مرکز کار، مهره رزوه ای جهت بستن و محکم نمودن قطعه واسطه و آب بندی بهتر، آچار مخصوص محکم کردن مهره رزوه ای تشکیل شده اند و برای نصب آن ابتدا باید سوراخی را با استفاده از گردبر مخصوص برروی لوله ایجاد کنیم سپس انشعاب گیر را به صورت عمود در داخل سوراخ ایجاد شده قرار می دهیم سپس قطعه را تثبیت می کنیم و قطعه واسطه را در داخل انشعاب گیر قرار می دهیم و سپس انشعاب گیر را محکم و سفت می کنیم.
جنس این انشعابات از مواد پلی پروپیلن است و تحت استاندارد EN 1852ساخته و تولید می شود. انشعاب فاضلاب در ابتداي درب ورودي و داخل ملك نصب می شود.
از جمله موارد نصب انشعاب فاضلاب اتصال به سیفون است که نصب آن جلوی بوی بد فاضلاب را می گیرد و مانع از بالا آمدن حشرات و جوندگان مانند موش به داخل فاضلاب می شود و اتصال شبکه ی داخلی به آن را مشترک انجام می دهد.
قبل از انجام عملیات، محل نصب دقیق انشعاب را مشخص و پس از پرداخت هزینه عملیات انشعاب گیری شروع می شود و مشترک لازم نیست هیچ پولی به پیمانکار بپردازد.
پس از نصب حتما باید از آب بندی انشعابات فاضلاب اطمینان حاصل کنیم و نماینده ی فنی حتما باید آب بندی را تایید کند.
چگونگی نصب انشعاب فاضلاب شهری اگو
نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر، لوله فاضلاب که یک خانه را به خط اصلی فاضلاب زیر خیابان (در یک نصب معمولی) متصل می کند.
که معمولاً یک لوله ۴ اینچی است که در زیر خیابان در حفاری به درستی تهیه شده و شیب دار است دفن می شود. نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر، شیب بحرانی ترین جنبه کار است چراکه
تعیین می کند که لوله به واسطه نیروی جاذبه چه مقدار تخلیه می شود و این قانون حق انشعاب فاضلاب است.کلیه جزئیات نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر، توسط کارشناسان متخصص، اداره می شود و باید از طریق یک یا چندکارشناس تأیید شود.
اولین قدم اصلی در نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر، تعیین میزان دسترسی لوله و ارتفاع (عمق) انتهای لوله است. برای نصب و راه اندازی  لوله فاضلاب به طور معمول از جایی شروع می شود که تخلیه اصلی خانه از زیر بنای خانه خارج شود؛ سپس لوله ها به سمت اتصال به شاخه یا مسیر اصلی شهر می رود. ارتفاع را باید اندازه گرفت و درمحل مناسب قرار داد.
 

نصب انشعاب فاضلاب شامل دو بخش است:

به روش مستقیم و نصب انشعاب فاضلاب از طریق اشعاب گیر رزروه ای تقسیم می شود.
قسمت سیفون که مشرف به خیابان است و نگه داری و هزینه های آن بر عهده شرکت فاضلاب تهران است .هزینه های این بخش توسط شرکت فاضلاب تهران بصورت یک قرارداد به ساکنین ساختمان می فروشد، که این شامل هزینه های نصب سیفون و حق انشعاب ماهیانه است. نکته مهم این که طبق این قرارداد شرکت فاضلاب ملزم به عیب یابی، پشتیبانی و رفع ایراد تمامی مشکلات از قسمت ابتدایی شبکه انشعاب فاضلاب تا تصفیه خانه فاضلاب است.

  • که مشرف به منزل و ساختمان است که هزینه های آن بر عهده ساکنین آن می باشد.

لوله کشی فاضلاب از امور بسیار مهم در بازسازی ساختمان می باشد که اجرای اصولی آن طول عمر ساختمان را بالا می برد و از خسارات هزینه بردار می کاهد. لوله کشی استاندارد برای چاه و فاضلاب از نظر اقتصادی بسیار مقرون بصرفه است  و منجر به کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می گردد. علاوه بر آن ایمنی را برای ساختمان به ارمغان می آورد و سرعت انتقال آب و فاضلاب را در لوله ها کنترل می کند.

 

 

نصب انشعاب فاضلاب خانگی به فاضلاب شهری (اگو)

با توجه به توسعه شبکه فاضلاب تهران (اگو شهری) و عدم نصب انشعابات بسیاری از منازل و مجتمع های مسکونی و تجاری به شبکه در زمان اجرای انشعابات، ما بر پایه چندین سال تجربه در اجرای انشعابات فاضلاب شهری کلیه امور مربوط به ،فاضلاب و اتصال آن به شبکه را بر اساس اصول مهندسی، در کوتاهترین زمان و با بهره گیری از پرسنل مجرب و مواد مرغوب به انجام رساند.
از مهمترین نکات اجرای اتصال به خطوط فاضلاب شهری استفاده از انشعابگیر رزوه ای (موفه) برای برقراری ارتباط با خطوط اصلی می باشد که طبق استاندارد در کلیه انشعابات باید مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن شیب اصولی و استاندارد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، همانطور که شیب کم باعث گرفتگی لوله های فاضلاب می شود شیب بیش از حد نیز به مرور باعث رسوب در لوله ها و گرفتگی خواهد شد.
پس از پایان عملیات نصب کلیه امور مربوط به ترمیم محل ها حفاری شده و نازک کاری ساختمان نیز انجام شده و پس از تمیزکاری تحویل مالکین محترم می گردد.
با توجه به تجهیزات مجموعه الولوله در اجرای خطوط لوله کارخانجات و مراکز صنعتی آماده اجرای خطوط لوله داخلی شهرک ها، کارخانجات صنعتی و دارویی، مراکز نظامی و غیره به همراه ساخت وبهره برداری مخازن ذخیره، سپتیک تانک، تصفیه خانه، چربی گیرهای صنعتی و آشپزخانه، ایستگاه های پمپاژ و اتصال به شبکه فاضلاب شهری هستیم.
طبق استانداردهای جهانی درهرساختمان یا منزل نصب فاضلاب باید انجام گیرد، به این دلیل که از ریزش چاه های قدیمی و ورود حشرات موذی (سوسک، موش، مارمولک و …) و همچنین بوی فاضلاب به داخل ساختمان جلوگیری شود.
در این راستا همکاران ما در گروه مهندسی فرداسازان واحد جهت آسایش و رفاه همشهریان محترم درصدد برآمده است تا در کوتاهترین زمان، بهترین تجهیزات، لوله و اتصالات پوش فیت با کیفیت و مجربترین کارشناسان و مهندسین در این امور فعالیت خود را ارائه می دهد.
نصب و حفاری انشعاب فاضلاب خانگی به شهری (اگو) به سه روش تونلی ، روباز و سقفی صورت می گیرد.

 

خدمات نصب انشعاب فاضلاب

انشعاب فاضلاب را از محل اتصال سیفون از درب ساختمان تا محل رسیدن آن به شبکه فاضلاب می گویندانشعاب فاضلاب از اجزا و قسمت های مختلفی تشکیل شده است:

  • سیفون

  • لوله داخل شده به سیفون

  • لوله سیفون تا دراپ

  • دراپ (از زانو تشکیل شده است)

  • موفه

  • لوله علمک

انشعاب فاضلاب بسته به نوع ساختمان و موارد فنی با قطرهای متفاوت انجام می شود. بطور کلی انشعاب به دو بخش تقسیم می شود. یک بخش از قسمت سیفون که مشرف به خیابان است و نگه داری و هزینه های آن بر عهده شرکت فاضلاب تهران است و بخش دیگر که مشرف به منزل و ساختمان است که هزینه های آن بر عهده ساکنین آن می باشد.
هزینه های بخش اول آن توسط شرکت فاضلاب تهران بصورت یک قرارداد به ساکنین ساختمان می فروشد، که این شامل هزینه های نصب سیفون و حق انشعاب ماهیانه است. نکته مهم این که طبق این قرارداد شرکت فاضلاب ملزم به عیب یابی، پشتیبانی و رفع ایراد تمامی مشکلات از قسمت ابتدایی شبکه انشعاب فاضلاب تا تصفیه خانه فاضلاب است.
شما عزیزان می توانید با اعتماد به مجموعه بزرگ و گسترده  الولوله که دارای متخصصانی در بخش فاضلاب هستند، انجام تمامی اقدامات لازم و مراحل مربوط به انشعاب فاضلاب اعم از انشعابات مسکونی، عمومی و دولتی، تولیدی و صنعتی، مصارف تجاری و … را به ما بسپارید.
مفتخر است که با دانش کامل و با در اختیار داشتن تمامی امکانات و استفاده از سریع ترین و تخصصی ترین اقدامات فنی در نصب انشعاب فاضلاب و انواع مختلف آن آماده خدمت رسانی در اسرع وقت به تمامی شهروندان عزیز میباشد.

لوله و اتصالات : انتخاب نوع و کیفیت لوله و اتصالات از بهترین و مرغوب ترین محصولات است که همراه با مهر استاندارد ملی ایران و تاریخ روز کارخانه می باشد.

گارانتی کار : الولوله کارانجام شده را 6 ماه گارانتی می کند (نشتی آب از اتصالات لوله ، شیب بندی لوله، بوی نامطبوع از فاضلاب شهری) و همچنین دو سال خدمات پس از فروش را ارائه می دهد.

تعهد کارگرها : تمامی کارگرهای شرکت در حین انجام کار دارای بیمه جانی هستند و شرکت متعهد می گردد که خسارت جانی و مالی کارگرها را بپذیرد.

نظرات (۰)

ارسال نظر